نحوه صحیح قرار گیری لپ تاپ

اولین نکته برای نگهداری لپ‌تاپ نحوه صحیح قرار گیری آن است؛ که در زمان استفاده از لپ‌تاپ آن را روی پا قرار ندهید؛ زیرا زمانی که لپ‌تاپ روی پا قرار گیرد به دلیل آن که فن دستگاه باد گرم تولید می کند، با گرمای بدن بر خورد کرده که نهایتا تبادل گرمایی(گرمای cpu ) صورت نمی پذیرد. این اتفاق در طولانی مدت باعث اسیب دیدگی دستگاه می شود .جاهای دیگری که نباید لپ‌تاپ روی آن قرار گیرد، عبارت است از : فرش، پتو، رومیزی‌های کرک دار و موارد مشابه. به این دلیل که درون آنها کرک وجود دارد استفاده از موارد ذکر شده اشتباه است؛ زیراباعث می شود کرک به داخل دستگاه برود و در طولانی مدت باعث خرابی فن دستگاه می شود.
روش صحیح استفاده از لپ‌تاپ این است که  آن را روی میزی که سطح آن صاف باشد قرار داده یا از میزهای مخصوص لپ‌تاپ و یا در صورت صلاح دید از خنک کننده برای لپ تاپ استفاده شود که از داغی لپ تاپ جلوگیری شود.

 

میز لپ تاپ تخصصیسرد و گرم شدن لپ تاپ

یکی ازعمده مشکلاتی که کاربران به آن برمی خورند ؛ این است که دستگاه  روشن نمی شود.  وقتی علت را از کاربران جویا می شویم در می یابیم دستگاه خود را  در تابستان طولانی مدت در گرما نگه داشته اند و در همان دما آن را روشن کرده اند؛ یا این کار را در سرما انجام داده اند؛  و باعث اسیب دیدن دستگاه شده اند.بهتر است قبل از روشن کردن دستگاه یک ساعت در دمای متعادل قرار بگیرد.
محیط و هوای اطراف لپ‌تاپبسیار مهم هست، اگر شما در جایی زندگی می کنید که هوا مرطوب است ؛ باید خیلی سریع تر از کاربران دیگر دستگاه خود را سرویس کنید.

 

نگه داری لپ تاپ در استفاده طولانی مدت

بهتر است کاربرانی که از موس و تاچ پد دستگاه استفاده بالای دارند؛ از کیبورد و موس دیگری استفاده کنید. زیرا کیبورد وتاچ پد اگر اسیب ببینند  برای تعمیر یا تعویض آن ها هزینه بالایی باید پرداخت شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

فروشگاه
حساب کاربری
0
سبد خرید
تماس با ما
مقالات